Hlavní stránka / O nás / Novinky / Slavnostně jsme otevřeli lávku

Slavnostně jsme otevřeli lávku

7.4.2015

Slavnostně jsme otevřeli lávku Převzato z webových stránek MAS Podlipansko, o.p.s.: Mezinárodní projekt Cesty vody – cesty k sebe je dokončen a MAS Podlipansko, o.p.s. slavnostně otevřelo se starosty obcí a veřejností nově vzniklá výtvarná díla a instalace. V pátek 27. března se sešli starostové a veřejnost v obci Miškovice, na slavnostním otevření, nově vzniklé „LÁVKY“, která spadá do katastru Klášterní Skalice a je zrealizována dle návrhu Tomáše Kužela.

V místě jsou instalovány též „LAVICE NA BŘEZÍCH VÝROVKY“, podle návrhu Lukáše Gavlovského. Nechybělo šampaňské a starosta Klášterní Skalice Jaroslav Lukeš lávku mocně pokropil, k její obnově pronesl krátkou řeč a poděkoval všem přítomným.

Otevírání pokračovalo v sobotu 28. března dopoledne v Zásmukách, kde proběhlo setkání výtvarníků zapojených do projektu se starostou Zásmuk a veřejností u nádraží, kam ze stodoly v Horních Chvatlinách, z ateliéru Matěje Holuba, „doplula“ nákladním autem v druhé půlce června 2014 „LOĎ“. Cílem její cesty bylo oblázkové moře v blízkosti zásmuckého nádraží. Barevnými okénky ji vyzdobila Elen Hadvigová. Loď prostor ohraničuje a příchozí vyzývá k zapojení fantazie. Je pozvánkou k cestě za vodou do Vlčího údolí, kde najdete ponornou sochu „Sv. JAN“. Tu navrhl a zrealizoval Zdeněk Hůl. Společně s ním jsme se všichni vydali na malou procházku k baroknímu mostu k ponorné soše, kam dojdete po žluté turistické značce.

V ten samý den jsme po 14,00 hodině otevřeli v Radimi v lomu nově instalované dílo „ZKAMENĚLINY“, které společně zrealizovali Juliana Hadvigová (keramička) a Leo Pivoňka (kovář). Na místě jsou vytvořeny z keramiky a kovu modely inspirované pravěkými mlži. Ty jsou instalovány na kameni, který se do 50. let 20. století v místě těžil. Keramické modely jsou překryté kovovou mříží, která kopíruje tvar pravěkých nálezů. Pro děti je připraveno „hrabaliště“, kde si mohou najít svoji keramickou zkamenělinu.

Další sobotní setkání proběhlo v Dobřichově u objektu „Vlnění“. Realizace vznikla dle návrhu Soni Mrázové ve spolupráci s  Vierkou Fusekovou a Jarmilem Plachým.  V lokalitě dětského hřiště u mostu přes Výrovku byl vytvořen objekt „Vlnění“, který představuje propojení mezi vodu a zemí. Pískovcové kameny z původních schodů k dobřichovskému kostelu jsou umístěny v jedné rovině s terénem do kačírku, dosypané hlínou a zatravněny.

Díky projektu spolupráce jsme navázali nová partnerství a věříme, že jsme pomohli oživit, s respektem k daným lokalitám, některá jejich zapomenutá zákoutí, která stojí za Vaši návštěvu.

Všem zúčastněným velmi děkujeme za spolupráci.

Za MAS Podlipansko, o.p.s.

Kateřina Hejduková

Autor: Michaela Kuželová Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.